www.eko-domy.com.pl
ikonka ozdobna telefon +48 888 071 125, 602 497 114

Technologie

Sprawdź, jak pracujemy

Poznaj naszą technologię


Jesteśmy firmą, której specjalnością jest budowa domów z bala prefabrykowanego z dodatkową izolacją. Nasze bogate doświadczenie oraz wiedza z zakresu budownictwa drewnianego pozwala nam na wykonywanie szerokiej gamy projektów. Stosujemy wyłącznie najnowocześniejszą technologię. Używamy najwyższej jakości materiałów. Dzięki fachowemu podejściu naszym klientom oferujemy wytrzymałe domy o wysokich parametrach energooszczędnych.

Produkcja

Technologia budowy domów opiera się na konstrukcji z bala o wybranej grubości, łączonego metodą pióro-wpust. Drewno używane do produkcji ścian podlega starannej selekcji. Najpierw suszy się je komorowo, a następnie czterostronnie struga. Ściana domu może zostać wybudowana także z bala klejonego warstwowo, co z kolei wpływa na wytrzymałość drewna i minimalizuje ryzyko odkształceń.

drewniany dom z widokiem na góry

Montaż

Domy montowane są przy zastosowaniu prefabrykacji. Dzięki tej metodzie montaż budowli można porównać do zabawy klockami. Wszystkie elementy są skrupulatnie obrobione i pasują do siebie idealnie. Czas montażu uzależniony jest od wielkości domu. Ściany, strop i konstrukcja dachu mogą powstać natomiast już w przeciągu czterech-pięciu dni.

drewniana konstrukcja domu w budowie

Izolacja i instalacje

Nasze domy izolujemy wełną mineralną. Materiał ten osiąga wysokie parametry termoizolacyjne i nadaje się także do ścian o niewielkiej grubości. Warstwa izolacyjna znajduje się pomiędzy główną konstrukcją domu, a częścią wewnętrzną.

Kierując się chociażby względami estetycznymi, instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne czy gazowe umieszczamy wewnątrz ścian. Prace te wykonujemy równolegle z montażem domu.

Na samym końcu wykańczamy ściany. Wedle życzeń klienta stosujemy wykończenie drewniane (stosując deskę obiciową) lub kładziemy płytę kartonowo-gipsową.

Więźba dachowa

Przy doborze odpowiedniej konstrukcji dachowej kładziemy szczególny nacisk na jej wytrzymałość oraz stabilność. Główną rolę odgrywa tu także izolacja cieplna oraz akustyczna. Więźba dachowa zaprojektowana jest tak, aby na pokrycie dachowe można było zastosować dowolny, wybrany przez klienta, materiał. Więźba dachowa stosowana w naszych domach drewnianych pochodzi z najlepszej jakości drewna.

szkielet domu drewnianego w budowie

Domy szkieletowe

W ofercie naszej firmy znajduje się również opcja wykonania domów w technologii szkieletowej z drewna z obustronnym obiciem deską obiciową.

Każdy z przedstawionych w naszej ofercie domów drewnianych może zostać wykonany w taki właśnie sposób.

budowa drewnianego domu - szkielet konstrukcji